KN Hevelius na Bałtyckim Festiwalu Nauki

W dniach 19-21.05.2015r. członkowie Koła Naukowego Hevelius zorganizowali „Piknik z Geodezją” w ramach Bałtyckiego Festiwalu Nauki 2015. Impreza odbyła się na terenie Politechniki Gdańskiej i już po raz szósty cieszyła się ogromnym powodzeniem wśród uczestników.

Jak co roku przygotowaliśmy wiele zabaw, skierowanych szczególnie dla najmłodszych. Najpopularniejsze okazały się dwie atrakcje: mierzenie wzrostu za pomocą tachimetru oraz bieg geodety – bieg z przeszkodami zbudowanymi z instrumentów geodezyjnych.  Poza tym przygotowaliśmy dla uczestników zadania wymagające znajomości miast w Polsce i popularnych miejsc na świecie, ale także umiejętności plastycznych czy orientacji w terenie. Nie obyło się również bez poznania zasad działania kompasu, tachimetru i niwelatora.

Mimo że pogoda płatała nam figle i co jakiś czas musieliśmy chować się przed deszczem, impreza zakończyła się sukcesem – uczestnicy, uraczeni słodkim poczęstunkiem oraz dyplomami, wracali do domów zadowoleni z obietnicą powrócenia do nas za rok.

Dodaj do zakładek Link.

Komentarze są wyłączone.