FOKA 2017

Z lekkim opóźnieniem udostępniamy zdjęcia z FOKA 2017.

Forum Organizacji Kół Akademickich to coroczne i jedno z większych wydarzeń na Politechnice Gdańskiej. Wszystkie koła naukowe i organizacje studenckie mają okazję się zaprezentować zarówno przed studentami naszej uczelni, jak i przed zainteresowanymi, którzy przybyli do nas w ramach Dni Otwartych Politechniki Gdańskiej.

Hevelius, tak jak w ubiegłych latach miał własne stoisko, na których zachęcaliśmy licealistów i uczniów technikum do studiowania na naszej uczelni. Poza możliwością zapoznania się z niwelatorem, planimetrem czy stereoskopem, uczestniczyliśmy również w zabawie zorganizowanej przez BEST Gdańsk, w ramach którego chętni musieli za pomocą tachimetru znaleźć ukryte litery hasła, mając do dyspozycji kąty i odległość.

Spotkanie integracyjne

DSC_8739

W Czwartek, 9.01.2014r odbyło się pierwsze w tym roku spotkanie integracyjne Członków Koła Hevelius. Graliśmy wspólnie w paintball elektroniczny w Gdyńskiej Arenie Zoltar. Do naszej dyspozycji oddano też symulatory wyścigowe, konsolę XBox Kineckt oraz „piłkarzyki” no i oczywiście miejscowy bar ;)Sześciogodzinne nocne spotkanie minęło w mgnieniu oka, a nasi Członkowie świetnie się bawili przy okazji sprawdzając swoją współpracę w nietypowych warunkach Naszymi gośćmi było też dziewięciu Członków zaprzyjaźnionego Koła „Gisoteka” z Uniwersytetu Gdańskiego oraz kilku naszych byłych Członków. Dziękujemy im serdecznie za przybycie, wspólną zabawę i udostępnienie zdjęć do naszej galerii. Pozdrawiamy i liczymy na kolejne wspólne spotkania.

Życzenia

Życzenia

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia chciałbym w imieniu własnym oraz całego Zarządu złożyć wszystkim Członkom oraz Przyjaciołom Koła Naukowego Hevelius najserdeczniejsze życzenia. Niestety nie ma śniegu, ale mam nadzieję, że uda Wam się odnależć świąteczną atmosferę. Radości, spokoju i rodzinnego ciepła w ten szczególny czas, a na nadchodzący, 2014 Rok dużo szczęścia, pomyślności oraz zapału do pracy i pokonywania nowych wyzwań.

Prezes KN Hevelius

Przemek Laskowski

Trójmiejski GISday 2013

2013-11-16 16-50-05_zaproszenie i program - PDF-XChange Viewer

 

zaproszenie i program

Trójmiejski GISday 2013

gisday_logo

Już 20.11.2013 odbędzie się Trójmiejski GISDay 2013

Po udanej zabawie i ciężkiej pracy na międzyuczelnianym obozie naukowym „GIS pod Turniami 2013”, postanowiliśmy kontynuować współpracę z Uniwersytetem Gdańskim organizując Trójmiejski GISDay.

Rozpoczniemy od imprezy na terenie Politechniki Gdańskiej: wykłady, konkursy oraz warsztaty. W przyszłym roku gospodarzem będzie Uniwersytet Gdański. W kolejnych latach, kto wie może kolejna trójmiejska uczelnia.

Do wspólnej zabawy i poznawania świata GIS zapraszają Koła Naukowe Politechniki Gdańskiej Hevelius, Geo-Vision oraz Koło Naukowe Uniwersytetu Gdańskiego GISOTEKA.

Ustaliliśmy gdzie jest środek Trójmiasta

Środek Trójmiasta wypada przy zbiegu ul. Bora Komorowskiego i ul. Mściwoja II zobacz na mapie Gdańska w Gdańsku Przymorze, dokładnie w miejscu: N 54° 24′ 37” – E 18° 34′ 50”.
KN Hevelius do wyznaczenia środka ciężkości skorzystało z danych dla miast Gdańsk, Sopot i Gdynia z Państwowego Rejestru Granic i Powierzchni Jednostek Podziałów Terytorialnych Kraju.
Analizę wykonano, wybierając – zgodnie z państwowym systemem odniesień przestrzennych – układ współrzędnych płaskich prostokątnych PL-2000 z południkiem osiowym 18oE.
Wiecej informacji na stronie:
http://www.trojmiasto.pl/wiadomosci/Ustalilismy-gdzie-jest-srodek-Trojmiasta-n69883.html?strona=0#opinie

Czwarty pomiar w Kaplicy Królewskiej

Po długo nie odpuszczającej zimie udało się wykonać czwartą serię pomiarową w Kaplicy Królewskiej w Gdańsku. Tym razem niwelacje przeprowadzono przy pomocy niwelatora DNA003. Przy okazji studenci geodezji wykonali skaning Kaplicy Królewskiej z zewnątrz. Dzięki temu ta perełka architektury nie tylko będzie kontrolowana pod względem osiadań, ale i zostanie zachowany każdy detal w postaci skanów. Wyniki pojawią się wkrótce w zakładce Projekty.